Artykuł: Rodzaje schodów drewnianych
Jako doświadczeni producenci schodów drewnianych przedstawiamy poniżej podstawowe rodzaje schodów dla osób zainteresowanych. Poszczególne charakterystyki są ważne szczególnie dla tych czytelników, którzy zastanawiają się jaki rodzaj schodów z drewna wybrać do własnego salonu czy przedpokoju.
Pierwszym, jednym z najczęściej wybieranych przez klientów gatunkiem schodów są schody zabiegowe, z których do domów jednorodzinnych najczęściej wybiera się jednozabiegowe, ze względu na ograniczoną przestrzeń. Schody zabiegowe charakteruje zmieniający się kształt stopni na zgięciach, co pozwala dopasować je do różnych wymiarów pomieszczenia. W wersji minimalistycznej schody te budowane są bez spoczników, ale jeżeli w domu przebywają osoby starsze, dzieci lub osoby niepełnosprawne, ze względów bezpieczeństwa zaleca się dodanie spoczników, gdyż znacznie ułatwiają one schodzenie i wchodzenie.
Drugim podstawowym rodzajem schodów drewnianych są schody kręcone. Jest to najbardziej klasyczny model schodów, dlatego polecany jest do eleganckich aranżacji. Ten gatunek pozwala na duży popis fantazji - można stworzyć naprawdę niecodzienne i wyróżniające się projekty, pomimo tylu lat zastosowań tego typu schodów - włącznie z dodaniem do drewna elementów szklanych czy metalowych, zastosowaniem różnych wersji barier z ozdobami, poszerzaniem stopni schodów i, oczywiście, użyciem przy produkcji różnych gatunków drewna.
Schody dywanowe to kolejna bardzo popularna wersja schodów. Są do schody budowane bez tzw. "policzków', które w standardowych rodzajach schodów drewnianych stanowią ich element podporowy. Dzięki takiemu zabiegowi schody nabierają bardzo nowoczesnego i minimalistycznego charakteru, ale muszą być idealnie zaprojektowane i wybudowane, aby zapewnić stabilność. Dla osób poszukujących nowoczesnych sposobów na urządzenie salonu czy przedpokoju jest to na pewno świetny wybór. Tutaj warto także zwrócić szczególną uwagę na jakość drewna, które stosuje się w procesie produkcji, gdyż jest ono jednym z podstawowych gwarantów zachowania bezpieczeństwa i długotrwałego użytkowania produktu.